Charakter kota norweskiego

 O kotach Norweskich leśnych śmiało można powiedzieć „szalone bystrzaki”, ponieważ są to koty niezwykle inteligentne, z ogromnym temperamentem i żywiołowością we krwi.

  Ich zbójeckie spojrzenie jest bardzo intrygujące. I choć udomowiono je już dawno, to dzikość w ich sercach pozostała. Czujność, skoczność i zwinność – jednym słowem silny instynkt łowcy, powoduje że Norweg kocha zabawę, a i też małemu robakowi nie odpuści.  

  Mimo iż to indywidualiści przywiązują się do właściciela i pragną kontaktu z nim, ale nie wymagają stałej uwagi. Nie przepadają za zbytnimi pieszczotami. Pokazują kiedy i jak długo mają trwać. Zasada: Kot nie jest dla Nas, tylko My dla kota :).

O Norwegu nie można na pewno powiedzieć że jest tchórzliwy. Jego ciekawość i pewność siebie powoduje iż w nowych sytuacjach nie chowa się w kąt, tylko śmiało idzie ku przygodzie. Ta cecha sprawia też, że szybko zaprzyjaźnia się z innymi zwierzętami. Pomimo iż jest odważny, to bywa też nieufny wobec obcych, ale potrafi zaakceptować.

  Koty Norweskie leśne uwielbiają wspinaczki. Z lekkością potrafią wspiąć się na kuchenne szafki, segmenty, skrzydła drzwi a nawet karnisze. A kiedy już są na najwyższym miejscu w pokoju widać jak nadal myślą: Czy na pewno nie da się wyżej? Dlatego właściciele powinni im zapewnić specjalny drapak lub konstrukcję do wspinaczek.

  Norwegi są także miłośnikami spacerów i śnieżnych szaleństw, więc w ich przypadku mile widziana woliera lub spacerki z ukochanym opiekuna.

error: Content is protected !!